Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

pęknięty przewód - prośba o schemat komory silnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • pęknięty przewód - prośba o schemat komory silnika

    Ja mam podobny problem w O2 2005 rok, 1.6 MPI. Jeszcze jesienią na pewno klima działała. Ostatnio chciałem ją "przedmuchać" i nic. Kontrolka się pali, ale temperatura powietrza wylatującego z kratek się nie zmienia. Nie wiem czy działa sprężarka. Czy można to sprawdzić jakoś organoleptycznie?
    I czy mogło coś się schrzanić w klimie przez te koszmarne mrozy? Np jakiś płyn zamarzł i się teraz nie chłodzi
    (proszę się nie śmiać jak napisałem jakieś bzdury bo ja się nie znam na tym)

  • #2
    pęknięty przewód - prośba o schemat komory silnika

    witam ,
    od kilku dni w kabinie mojej skody czuć spaliny byłem w serwisie na przeglądzie i nikt nic nie stwierdził jak śmierdziało tak śmierdzi, w komorze silnika widać ślady jakiegoś wycieku serwis twierdzi że to podczas wymiany filtra oleju mogło sie trochę rozlać i to wyparuje

    a dziś śmierdzi paliwem,

    po otwarciu maski znalazłem nieszczelny przewód, gumowe kolanko urwało się, wygląd tak jak by je ktoś przeciął.

    Nie wiem od czego jest ten przewód proszę o pomoc:
    skoda octavia I benzyny 1,6
    przewód jest z pojemnika w którym znajduje się otwór wlewu oleju silnikowego, przewód z chodzi w dół moim zdaniem do filtra oleju.

    Ma ktoś może schemat komory silnika aby można to w jakiś sposób zidentyfikować, czy przerwany przewód mógł być przyczyną zapachy spalin oraz paliwa w kabinie.

    Dziękuję za pomoc.
    OCTAVIA I 61000 km

    Komentarz


    • #3
      Może coś z tego? Nie wiem z którego roku i jaki masz silnik. A może to odma?
      Załączone pliki
      Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

      Komentarz


      • #4
        u mnie będzie to nr 18, oprócz tego mam wyciek paliwa w okolicy tylnego prawego koła więc albo mam zerwany lub pęknięty wąż albo ma dziurę w baku.
        Wczoraj poszedłem na parking oglądać samochód i wykryłem nieszczelność dobrze że to pod domem a nie na trasie.

        W poniedziałek dzwonię do ASO byłem w piątek i nic rzekomo nie było, ja twierdzę że śmierdzi w kabinie a oni że jest ok, normalnie żenada

        na przeglądzie po 60 000 mam odhaczone że wszystko jest szczelne a tu dwie dziury w komorze silnika wąż pękniętyy i wąż paliwa dziwne to

        mam nadziej że to tylko zbieg okoliczności a nie celowe działanie ASO
        OCTAVIA I 61000 km

        Komentarz


        • #5
          nie ma to jak aso
          E21 335csi reconstruction in progress ;]
          Alfa 155 2.0 ts 16V swap.
          octavia-dupowóz ;] arl turbo +soft made by soft- car

          Komentarz


          • #6
            Co to ma znaczyć
            Zamieszczone przez soltys
            serwis twierdzi że to podczas wymiany filtra oleju mogło sie trochę rozlać i to wyparuje
            Jak coś rozlali to mają to wyczyścić. Olałbym to ASO albo gdzieś ich uraczył wpisem do pamiętnika jacy są świetni. Mi kiedyś porysowali osłonę przycisków od szyb a w poprzednim aucie (Favorit) nie przykręcili wahacza prawego. Takie działanie niektórych firm woła o pomstę. Mam nadzieję, że im trochę ukręcisz worki.
            Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

            Komentarz


            • #7
              jutro zaczynam batalie a dziś mam kilka fotek do potwierdzenia co to za przewód

              jak mogę wkleić fotki ?
              OCTAVIA I 61000 km

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez soltys
                jak mogę wkleić fotki ?
                podgląd
                załacz plik
                przeglądaj...
                wyszukujesz na dysku
                wyślij

                Komentarz


                • #9
                  Nie moge wkleić zdjęć jest jakiś problem,
                  ale mam za to pytanie czy można uszkodzić wąż powrotu paliwa podczas wymiany filtra oleju ?

                  Miałem uszkodzony przewód powrotu paliwa na złączu filtru paliwa.

                  [ Dodano: Pon 05 Paź, 09 20:10 ]
                  Ten przewód został źle założony podczas wymiany filtru paliwa, przeczytałem fakturę za ostatni przegląd i był wymieniany filtr paliwa, więc wiem już co mogło być przyczyną awarii,
                  czekam na odpowiedź ASO co do wystawienia korekty za robociznę.

                  [ Dodano: Pon 19 Paź, 09 20:15 ]
                  Dziś uzyskałem odpowiedź z ASO, generalnie z pisma wynika jedno sam sobie ten przewód paliwowy urwałem, i serwis jest super wszystko zrobili książkowo a ja jestem "be".
                  Więc nie ma podstaw do korekty i na przyszłość to mam dzwonić po Assistance.

                  Więc ja już z usług ASO Tadeusz Dudojć ze Szczecina nie będę korzystał, innym nie polecam.
                  OCTAVIA I 61000 km

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X